W piątek II Toruński Marsz Wszystkich Świętych

Już jutro ulicami Torunia przejdzie II Toruński Marsz Wszystkich Świętych. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godzinie 16.00, przewodniczyć jej będzie ks. bp Andrzej Suski, biskup toruński.

Msza św. sprawowana będzie w parafii Wniebowzięcia NMP i bł. ks. Stefana W. Frelichowskiego w Toruniu. Po Mszy św. nastąpi przemarsz ulicami Starego Miasta. Zakończy się on w kościele akademickim pw. Ducha Świętego, gdzie zostanie rozstrzygnięty konkurs na najwierniejsze i najpiękniejsze przebranie.

Celem marszu jest przypomnienie o tym, że każdy chrześcijanin może liczyć na wstawiennictwo tych, którzy cieszą się chwałą nieba.

Organizatorem marszu są: Parafia Wniebowzięcia NMP i bł. ks. Stefana W. Frelichowskiego w Toruniu, parafia Katedra śś. Janów w Toruniu oraz Wydział
Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej.

Organizatorzy zachęcają do licznego udziału w marszu i przebraniu się za swojego patrona lub ulubionego świętego.

plakat

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl