40-lecie toruńskiej parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego

Do piątku 14 sierpnia bieżącego roku trwają obchody 40-lecia parafii pod wezwaniem świętego Maksymiliana Kolbego w Toruniu.

Uroczystości 40-lecia rozpoczęły się w ostatnią niedzielę i potrwają do najbliższego piątku 14 sierpnia. W niedzielę o. Stanisław Piętka OFMConv wygłosił kazania na wszystkich Mszach św. i wziął udział w spotkaniu na temat Rycerstwa Niepokalanej.

Dzisiejsze obchody skupione są wokół Adoracji Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 21.00 i zostanie zwieńczona Apelem Jasnogórskim.

W środę 12 sierpnia o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji budowniczych kościoła, a po niej będzie miał miejsce wieczór wspomnień oparty na multimedialnej prezentacji o historii kościoła i parafii.

W czwartek 13 sierpnia będzie miała miejsce procesja fatimska o godzinie 17.30, po której odprawiona zostanie Eucharystia, zaś o godzinie 19.00 rozpocznie się koncert Eleni.

W piątek 14 sierpnia uroczystą Mszę świętą o godz. 18.00 odprawi ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.

radiomaryja.pl

drukuj