Obrony prac licencjackich i magisterskich w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się w piątek obrony prac dyplomowych na poziomie licencjackim i magisterskim. Obronę prac poprzedziła Eucharystia. Uczelnię z tytułem magistra politologii opuszcza prawie dwudziestu absolwentów.

WSKSiM kształci na II poziomie na dwóch specjalnościach: polityka społeczno-ekonomiczna oraz komunikacja i dziennikarstwo polityczne.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM, zwróciła uwagę, że absolwenci studiów drugiego stopnia toruńskiej uczelni nabywają szereg umiejętności potrzebnych w pracy dziennikarza.

– Jedną z tych ważnych umiejętności, którą dzisiaj mogliśmy zaobserwować, była umiejętność formułowania myśli i wypowiadania się w reakcji na jakieś gorące pytania, a więc bardzo przydatne dziennikarzom i muszę powiedzieć, że wypadli bardzo dobrze. Nie mogę zdradzać wyników tej obrony, ale komisja jest bardzo zadowolona z wszystkich odpowiedzi. Można powiedzieć, że naprawdę widać postęp, który dokonuje się podczas tych lat studiów. Osoby, które opuszczają mury naszej uczelni, są osobami przygotowanymi do tego, żeby zająć ważne miejsca w życiu społecznym i politycznym – podkreśliła dr Dorota Żuchowska.

Absolwenci nie kryli radości z faktu uzyskania dyplomu magistra. Wśród osób, które broniły pracy dyplomowej, była Zuzanna Dąbrowska.

– Jest to dla mnie bardzo ważny dzień, bo jest to zakończenie pięcioletniej nauki. Jest to takie, można powiedzieć, uwieńczenie wszystkich starań, tych trudów. Myślę, że to jest dzień pełen radości i bardzo cieszę się, że udało mi się skończyć uczelnię pozytywnie i zdobyć tytuł magistra – powiedziała Zuzanna Dąbrowska.

WSKSiM kształci specjalistów w zakresie dziennikarstwa, politologii, kulturoznawstwa czy informatyki. Jest to jedna z czołowych uczelni niepublicznych w Polsce.


RIRM

drukuj