fot. www.futsalksieza.eu

Mistrzostwa Polski księży w halowej piłce nożnej

W auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu o godz. 11.30 odbędzie się losowanie grup, które oficjalnie zainauguruje XII już mistrzostwa Polski księży w futsalu.

Rozgrywki potrwają dwa dni i odbędą się w czterech toruńskich halach. Całej imprezie patronują: ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz toruński, prezydent Torunia Michał Zaleski, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Organizatorem rozgrywek jest diecezja toruńska. Do mistrzostw zgłosiła się rekordowa liczba reprezentacji w liczbie 22 drużyn z diecezji całej Polski.

Organizator mistrzostw ks. Wojciech Murawski zaprasza wszystkich do śledzenia rozgrywek i podkreśla jak trudno wskazać faworytów tych zmagań, ponieważ tak dużo jest mocnych ekip.

– Poprzez kolejne lata docieramy do Torunia do roku 2016. W tym roku pragniemy księży z całej Polski zaprosić właśnie do diecezji toruńskiej. Poprzednio – rok temu – takie mistrzostwa odbyły się w archidiecezji częstochowskiej, tam mistrzem zostali księża z Tarnowa. Drugie miejsce miał Zamość, a trzecie przypadło gospodarzom. Tarnów co roku jest bardzo mocną reprezentacją, na pewno też bardzo mocni są księża z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. To nie jest w porównaniu do innych w Polsce duża diecezja, a zobaczmy jak mocna sportowo, jeśli chodzi o piłkę nożna i futsal. Są rekordzistami, nikt nie był częściej niż oni mistrzami. Zdobywali złoto cztery razy – mówi ks. Wojciech Murwaski, diecezjalny duszpasterz Kultury Fizycznej i Sportu, proboszcza parafii p.w. św. Stanisława w Złejwsi Wielkiej.

W piątek mecze grupowe rozegrane zostaną w godzinach od 14.00 do 17.00. Spotkania finałowe odbędą się w sobotę, 16 kwietnia w hali IV LO w Toruniu. O godzinie 10.00 również w tej hali rozpoczną się ćwierćfinały, a pomiędzy godz. 12.00-15.00 rozegrany zostanie półfinał i finał.

Organizatorzy zapraszają do wspólnego kibicowania. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji o mistrzostwach na stronie: futsalksieza.eu

PLAKAT

Kliknij, aby powiększyć

Sport.RIRM

drukuj