fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. J. Sasin: Sytuacja epidemiologiczna na Śląsku została ustabilizowana

Poprawia się sytuacja epidemiologiczna na Śląsku. Nastąpił wyraźny spadek nowych zakażeń koronawirusem. Badania laboratoryjne potwierdziły dziś w całym kraju 352 nowe przypadki COVID-19. Zmarło kolejne 18 osób. Na Śląsku wykryto 91 zakażeń. Kilka dni temu było to ponad 200 przypadków.

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział na wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia, że taki trend będzie się utrzymywał. Dodał, że wkrótce górnicy będą mogli wrócić do pracy.

Ilość osób zakażonych nie odbiega od ilości osób zakażonych w innych dużych województwach. Sytuacja na Śląsku została ustabilizowana. Główne ogniska zarażeń, które miały miejsce w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zostały wyizolowane, opanowane. Kopalnie po zakończeniu tego okresu ograniczenia wydobycia będą mogły normalnie wrócić do pracy – powiedział minister Jacek Sasin.

Z kolei minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział kontynuowanie testów u górników.

– Zrobiliśmy bardzo odważny ruch po to, żeby kopalnie były bez wirusa. Plan działa i utrzymamy go przez próbkowanie i analizy wybranych grup wśród pracujących górników – wskazał minister Łukasz Szumowski.

Od początku epidemii w Polsce zarażonych zostało 31 tys. 316 osób. 1 tys. 334 osoby zmarły. Wyzdrowiało ponad 15 tysięcy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl