fot. twitter.com/AndrzejDuda2020

Prezydent A. Duda apeluje o kupowanie polskich produktów i wspieranie rolników

Prezydent Andrzej Duda apeluje o kupowanie polskich produktów i wspieranie rolników, którzy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe. Starający się o reelekcję prezydent odwiedził dziś Pińczów w woj. świętokrzyskim, gdzie spotkał się z producentami i sprzedawcami z branży przetwórstwa rolnego.

Prezydent rozmawiał m.in. z osobami, zajmującymi się produkcją wędlin, roślin i warzyw oraz owoców. Na konferencji prasowej przed zakładem przetwórni Gomar szef państwa polskiego podzielił się konkluzją z tych spotkań.

Wskazał na potrzebę zwiększenia promocji polskich produktów i ich dostępności dla potencjalnych kupujących. Skierował także apel do rodaków.

– Apeluje, aby starać się w jak największym stopniu kupować produkty polskie. Dzisiaj mówimy o branży spożywczej, o tym, co produkują nasi rolnicy. Ten apel jest generalny – starać się kupować produkty wyprodukowane w naszym kraju. W jaki sposób je rozpoznać? Czasem łatwo to zrobić dzięki nalepce „Produkt polski”, ale w tej chwili na każdym produkcie jest umieszczony kod kreskowy. Jeżeli ma on początek 590, to oznacza, że został wyprodukowany w Polsce – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że rolnicy, producenci i przetwórcy chcą, by produkty lokalne były bardziej dostępne w dużych sieciach handlowych.

Starający się o reelekcję prezydent przyznał, że jest zwolennikiem wprowadzenia regulacji, która będzie zobowiązywała wielkie sieci handlowe do tego, by określony procent oferowanych produktów stanowiły produkty z rynku lokalnego. Andrzej Duda chce też, by na paragonie było oznaczenie, które z zakupionych produktów są wyprodukowane w Polsce.

RIRM

drukuj