Rada Europy: Jagland w Polsce spotka się z Dudą, Szydło i ministrami

Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland spotka się 4 kwietnia w Polsce z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło oraz szefem MSZ, ministrem sprawiedliwości i ministrem kultury – poinformowała Rada Europy.

Jagland podczas wizyty ma omawiać m.in. sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego. Z informacji Rady Europy wynika, że w czasie dwudniowej wizyty będzie rozmawiał ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, a także wicepremierem, ministrem kultury Piotrem Glińskim.

Jagland ma też spotkać się z przedstawicielami organizacji pozarządowych. W komunikacie Rady Europy podkreślono, że w czasie wizyty poruszona zostanie kwestia opinii Komisji Weneckiej ws. zmian w Trybunale Konstytucyjnym, a także zmian prawnych dotyczących mediów publicznych.

W tej chwili nie jest jeszcze przesądzone, czy do Polski przyjedzie wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. O tym, że będzie on w naszym kraju 5 kwietnia, informował minister Waszczykowski. Źródła unijne twierdzą jednak, że wizyta ta nie jest wciąż potwierdzona.

PAP/RIRM

drukuj