W piątek premier Szydło zainauguruje program 500 plus

W piątek rząd zainauguruje program Rodzina 500 plus. Premier Beata Szydło weźmie udział w specjalnej konferencji, a na Mazowszu odwiedzi rodzinę, z którą wspólnie wypełni wniosek o świadczenie. W piątek w Polskę z materiałami informacyjnymi ruszą „500 busy”.

– W związku z tym, że rusza nasz sztandarowy program 500 plus, chcemy, żeby ten dzień był w całości poświęcony rodzinie. To jest prawdziwe święto polskich rodzin. Po raz pierwszy od 25 lat rusza w Polsce tak kompleksowy, duży program wsparcia dla rodzin i ich dzieci – powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Jak poinformował, o godz. 10.30 premier zainauguruje działanie programu konferencją przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Następnie uda się do mazowieckiej gminy Zatory. Tam spotka się z jedną z rodzin. Wspólnie wypełnią wniosek i złożą go w urzędzie gminy.

Do miejscowości Zatory premier uda się specjalnie przygotowanym na tę okazję „500 busem”.

– Ten bus przez trzy miesiące, do czerwca, będzie jeździł po całym województwie mazowieckim. W akcję włączają się też wojewodowie. W każdym województwie 500 busy wyruszą w trasę, żeby udzielać informacji na temat programu – powiedział Rafał Bochenek.

„Bardzo nam zależy, żeby dobra, rzetelna informacja dotarła do Polaków” – podkreślił.

Według Bochenka uruchomienie programu świadczy o tym, że rząd ,,wprowadza nowe standardy w polityce”.

– Dotrzymaliśmy słowa, zrealizowaliśmy naszą sztandarową propozycję, wbrew temu co nam zarzucano, że składamy obietnice bez pokrycia – zaznaczył rzecznik rządu.

Program Rodzina 500 plus, który wprowadziła ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, rusza 1 kwietnia. Zgodnie z nim, rodzinom, niezależnie od dochodów, wypłacane będzie świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko – do ukończenia przez nie 18 lat. Mniej zamożne rodziny będą mogły otrzymać świadczenie również na pierwsze dziecko.

Świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus będą wypłacać gminy. Wnioski będzie można składać w formie papierowej lub online, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub przez internetową Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Na złożenie wniosku są trzy miesiące. Aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 kwietnia, wniosek należy złożyć do 1 lipca włącznie. Po tym okresie będzie ono wypłacane od miesiąca złożenia wniosku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl