fot. PAP/Radek Pietruszka

A. Duda: Prezydent Joe Biden z uwagą przygląda się sytuacji bezpieczeństwa w naszej części świata

Współpraca z USA jest żywa, a prezydent Joe Biden z uwagą przygląda się sytuacji bezpieczeństwa w naszej części świata – tak stwierdził prezydent Andrzej Duda po szczycie NATO w Brukseli.

Podczas konferencji prasowej mówił o poruszanych tam kwestiach oraz o rozmowach prowadzonych na marginesie szczytu, w tym z amerykańskim prezydentem.

Jednym z tematów była współpraca militarna na linii Polska-USA oraz sprawa agresywnych działań Rosji. Andrzej Duda relacjonował, że spodziewane są informacje od strony amerykańskiej po środowym spotkaniu prezydentów Joe Bidena i Władimira Putina.

– Z mojego punktu widzenia to bardzo dobre posunięcie pana prezydenta i dyplomacji amerykańskiej, że przed spotkaniem z prezydentem Władimirem Putinem spotkał się z przedstawicielami państw bałtyckich, ze mną i z panem Klausem Iohannisem, prezydentem Rumunii. Mówiliśmy o bardzo dobrym przebiegu spotkania Bukaresztańskiej Dziewiątki, w którym pan prezydent uczestniczył. Cieszę się, bo to pokazuje, że współpraca ze Stanami Zjednoczonymi jest żywa, a prezydent Joe Biden, ogromnie doświadczony polityk, architekt budowania pewnego systemu bezpieczeństwa w naszej części Europy – jak sam podkreślał – z pokojem i uwagą przygląda się sytuacji bezpieczeństwa w naszej części świata – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent rozmawiał też m.in. z prezydentem Francji, premierem Wielkiej Brytanii oraz premierami: Kanady, Danii, Norwegii i Macedonii Północnej. Wśród poruszonych tematów znalazły się: współpraca gospodarcza, militarna i energetyczna, zagadnienia dotyczące budowy gazociągu Baltic Pipe oraz kwestia wspierania Ukrainy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl