fot. pixabay.com

Środowiska liberalno-lewicowe zapowiadają na 1 września protest przeciwko min. P. Czarnkowi 

Środowiska liberalno-lewicowe, w tym organizacje LGBT, zapowiadają na 1 września protest przeciwko ministrowi edukacji.

Minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek dla środowisk liberalno-lewicowych to dziś wróg numer jeden. Na 1 września zapowiadają protest.

– Proponujemy wyraźny sprzeciw przed szkołami – mówi Piotr Cykowski z Akcji Demokracja.

Przed szkołami mają pojawić się aktywiści LGBT.

Żeby symbolicznie zaprotestować przeciwko polityce ministra Czarnka. Przeciwko polityce, które niszczy autonomię szkoły, przeciwko polityce, które przyczynia się – w naszej ocenie – do faszyzacji szkół, i przeciwko polityce, które depcze prawa mniejszości – tłumaczy Bogumił Kolmasiak z Akcji Demokracja.

– Wróci atmosfera z PRL atmosfera donosów, kontroli i strachu – dodaje Justyna Nakielska z Kampanii Przeciw Homofobii. 

Taki sprzeciw budzą nowe przepisy, które zakładają, że dyrektorzy szkół nie będą mogli zorganizować w placówce zajęć przygotowanych przez stowarzyszenie czy pozarządową organizację bez wcześniejszego zwrócenia się o opinię do kuratorium.

Minister Czarnek na zarzuty odpowiada krótko – tu chodzi o ochronę dzieci.

– W szkołach będziemy dbać przede wszystkim o to, aby chronić dzieci przed ideologizacją i demoralizacją. Temu służą nasze zmiany, które są projektowane w związku z wieloma postulatami rodziców  – bo rodzice chcą mieć prawo do wychowania dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem – podkreśla prof. Przemysław Czarnek. 

Rodzice będą mieli zapewnioną pełną wolność i prawo do wychowania swoich dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl