Pikieta „Stop islamizacji” w Gdańsku

Od godz. 8.30 w Gdańsku trwa pikieta „Stop Islamizacji” przeciwko polityce imigracyjnej władz miasta. Manifestacja przejdzie ulicą Wały Jagiellońskie, przed siedzibę Rady Miasta Gdańska.

Jest to odpowiedź na procedowaną tego dnia uchwałę ws. przyjęcia na terenie Miasta Gdańska „Modelu Integracji Imigrantów”. Chce tego prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który powołał zespół do prac nad uchwałą.

Organizatorem protestu jest m.in. Liga Obrony Suwerenności i środowiska patriotyczne. Wojciech Podjacki, przewodniczący Ligi podkreśla, że projekt niesie ze sobą wiele zagrożeń. Za przykład podaje to, co się dzieje w wielu krajach.

Jeden z takich dżihadystów zadźgał nożem komendanta policji podparyskiej dzielnicy i jego żonę na oczach kilkuletniego dziecka. To są rzeczy skandaliczne! Inną sprawą jest to, że Polska jest krajem chrześcijańskim. Ma swoją tradycję, kulturę, wiarę ugruntowaną od ponad tysiąca lat i nie potrzeba nam tu ludzi, którzy chcą zmienić nastrój życia. Była taka historia, że z tej całej Ligi Muzułmańskiej przyjechali do Gdańska na inspekcję, jakie ewentualnie ośrodki Gdańsk może im udostępnić, ale tam był w mur wtopiony betonowy  krzyż, symbol naszej wiary. Oni kazali to usunąć, bo znak krzyża ich obraża – to jest chyba jakieś nieporozumienie – mówi Wojciech Podjacki.

Gdańsk jest pierwszym miastem w Polsce, którego władze chcą przyjąć dokument dotyczący imigrantów wskazał przewodniczący Ligi.

RIRM

drukuj