Brytyjska para książęca odwiedziła Gdańsk

Brytyjska para książęca we wtorek odwiedziła Gdańsk i okoliczne miejscowości. Drugiego dnia wizyty w Polsce książę William i księżna Kate odwiedzili też b. niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie.

W programie znalazły się także odwiedziny Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Europejskiego Centrum Solidarności. Książęca para złożyła również wieniec przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Na zakończenie książę William  wraz z żoną spotkał się z przedstawicielami świata sztuki, kultury oraz mediów i środowisk polonijnych.

W kontekście zbliżającego się Brexitu – Wlk. Brytania pokazuje nam, że traktuje Polskę jako poważnego partnera – podkreśla prof. Grzegorz Rdzanek, ekspert ds. międzynarodowych.

 – Ze względu na szczególną politykę Polski w UE – politykę  podkreślającą znaczenie interesu narodowego i znaczenie suwerenności jako istotnych elementów funkcjonowania w UE – Wielka Brytania traktuje Polskę jako ważnego, istotnego, przyszłego partnera, w tym momencie kiedy Wielka Brytania wystąpi z  UE. Takie państwo jak Polska, które przywiązuje wagę do tych wartości jak suwerenność i interes narodowy. Takie państwo jak Polska po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE będzie na pewno w relacjach z UE istotnym ważnym partnerem – podkreśla profesor Grzegorz Rdzanek

Wizyta rodziny książęcej w Polsce potrwa do środy. Z Polski książę William z rodziną uda się do Niemiec, gdzie spędzi kolejne trzy dni.

RIRM/TV Trwam News

drukuj