Powraca sprawa majątku prezydenta Gdańska

Tygodnik „wSieci” odsłania kulisy, w jaki sposób prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, polityk Platformy Obywatelskiej, miał dorobić się fortuny. Zwraca także uwagę na zachowanie prokuratury, która badała sprawę.

Paweł Adamowicz – jak wskazują dziennikarze tygodnika – miał notorycznie podawać nieprawdę w oświadczeniach majątkowych. Zwracają uwagę na setki tysięcy złotych z niewyjaśnionych źródeł a także zakup luksusowych apartamentów po okazyjnych cenach.

Co więcej – jak zauważa red. Michał Karnowski – prokuratura i sądy lekceważyły informacje w tej sprawie.

To wszystko są bardzo trudne pytania dla Pawła Adamowicza. Tak naprawdę prokuratura powinna była podjąć chyba w tej sprawie zdecydowane działania sprawdzające. Tymczasem można odnieść wrażenie, że to wszystko było lekceważone, zamiatane pod dywan i sprowadzane do pomyłek w oświadczeniu majątkowym – zaznacza Michał Karnowski.

Paweł Adamowicz to kolejna po Sławomirze Nowaku osoba z pomorskiej PO, która ma problem z oświadczeniami majątkowymi.

Prezydent Gdańska usłyszał w ubiegłym roku zarzuty złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych. Śledztwo z zawiadomienia CBA prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl