fot. PAP/Mateusz Marek

J. Kowalski: Nie wierzę w przedterminowe wybory. Wiązałyby się one z ryzykiem powrotu PO do władzy

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski przyznaje, że nie wierzy w przedterminowe wybory, bo one wiązałyby się z ryzykiem powrotu Platformy Obywatelskiej do władzy.

Polityk Solidarnej Polski odniósł się do scenariuszy, jakie pojawiają się w związku z wewnętrznym kryzysem w Zjednoczonej Prawicy po głosowaniu nad ustawą dotyczącą ochrony zwierząt. [czytaj więcej]

Wiceminister Janusz Kowalski wyraził przekonanie, że nikomu w ZP nie zależy na tym, by Platforma Obywatelska wróciła do władzy. Potrzebny jest dialog, aby szukać rozwiązań, tym bardziej, że Zjednoczona Prawica ma bogatą agendę programową – dodał Janusz Kowalski.

– Jestem przekonany, że nikomu dzisiaj w Zjednoczonej Prawicy nie zależy na tym, aby Platforma Obywatelska powróciła do władzy. Dialog jest po to, aby szukać rozwiązań. Tym bardziej, że mamy bogatą agendę z uwagi na to, że to było również przedmiotem rozmów koalicyjnych, bogatą agendę programową z uwagi na np. reformę wymiaru sprawiedliwości, reformę gospodarki. Przyspieszenie przychodzi. Pamiętamy trudny czas dla polskiej gospodarki. Pamiętajmy, że twarde stanowisko, za czym optuje Solidarna Polska w kwestiach klimatycznych, w kwestiach twardej polityki wobec Brukseli, która chce narzucić Polsce model taki, że będą bardzo wysokie ceny energii elektrycznej i ciepła, pokazuje, że bardzo wiele rzeczy jest do zrobienia – podkreślił Janusz Kowalski.

Wśród scenariuszy, obok przedterminowych wyborów, politolodzy wskazują na trwanie koalicji Zjednoczonej Prawicy, jej rozpad i rząd mniejszościowy

Porozumienie Jarosława Gowina wydało oświadczenie, w którym wyraża gotowość do udziału w dalszych pracach nad zracjonalizowaniem przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Apeluje też do Solidarnej Polski oraz Prawa i Sprawiedliwości, by powrócić do rozmów ws. nowej umowy koalicyjnej.

RIRM

drukuj