Trzecia rozprawa Marii Kołakowskiej

Dziś o godz. 9.00 w Sądzie Rejonowym w Gdańsku odbędzie się trzecia rozprawa Marii Kołakowskiej. Dziewczyna 28 czerwca ub.r. próbowała uniemożliwić odczytanie w świetlicy Krytyki Politycznej w Gdańsku obrazoburczego scenariusza pseudospektaklu „Golgota Picnic”.

Stanęła w obronie wartości chrześcijańskich, które były wyśmiewane w pseudosztuce.

Maria Kołakowska rozpyliła w obecności lewackich aktywistów kupiony w sklepie dezodorant o nieprzyjemnym zapachu. Po czym rozpętała się szarpanina.  Maria została zatrzymana i przesłuchiwana przez policję.

Choć trudno powiedzieć jakie będzie rozwiązanie tej sprawy liczymy na uniewinnienie Marysi – mówi jej matka Anna Kołakowska.

– Tu nie chodzi tylko o uniewinnienie Marysi, ale o uznanie naszego prawa od protestu i do obrony wartości katolickich oraz majestatu Pana Boga. Tylko w takim kontekście wyrok uniewinniający nas zadowoli, bo mamy świadomość, że jeżeli ktoś podejmuje walkę o prawdę, o elementarne wartości to wpisuje w tę walkę również ryzyko złożenia za to jakiejś ofiary. Chciałbym zaapelować o to, żeby mieszkańcy Gdańska swoją obecnością wsparli Marysię na rozprawie, bo pamiętamy ze stanu wojennego, że obecność publiczności na rozprawie była moralnym, bardzo silnym wsparciem dla osób, które stawały przed komunistycznymi sądami – mówi Anna Kołakowska.

Maria Kołakowska już raz została uznana winną za wykroczenie przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu. Otrzymała karę w postaci prac społecznych w wymiarze 40 godzin. Zaskarżyła jednak wyrok.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl