Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże. Słabe układy wyżowe obejmą otoczenie Morza Czarnego oraz Zatoki Biskajskiej. Polska będzie w zasięgu płytkiej zatoki niżu znad Szetlandów, z zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie na północy chłodne, na południu cieplejsze. Pod koniec dnia Dolny Śląsk znajdzie się w strefie frontu ciepłego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy okresami wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu. Temp. maks. na przeważającym obszarze kraju od 15 do 19 st., na północnym wschodzie i nad morzem od 12 do 15 st., na Śląsku i w Małopolsce od 18 do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na Pomorzu opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. od 7 do 11 st., jedynie na północnym wschodzie chłodniej, od 3 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, z kierunków południowych.

We wtorek na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w górach możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i przelotny deszczu lub burza. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami, zwłaszcza w obszarze od Śląska przez centrum po wschodnie Pomorze burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 15 mm, a na Śląsku do 25 mm.

Temp. maks. od 20, 23 st. na zachodzie i północy do 27 st. na południowym wschodzie. Najchłodniej na zachodnim wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej, od 16 do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na północnym zachodzie skręcający na zachodnie. W rejonach burz wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl