fot. flickr.com

Prognoza pogody na 21 listopada

Jak informuje IMGW, krańce wschodnie kontynentu oraz Irlandia będą znajdować się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze Europy pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdować się będzie pod wpływem płytkiego i wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad Bałtykiem, a strefa pofalowanego frontu chłodnego stopniowo odsuwać się będzie na wschód, poza granice Polski.

Z południowego zachodu napływać będzie chłodniejsze, polarno-morskie powietrze, tylko początkowo na krańcach wschodnich zalegać będzie cieplejsza masa powietrza. Po południu na krańcach południowo-zachodnich pogodę zacznie kształtować zatoka niżowa związana z niżem znad Alp, a na krańcach południowych niż znad Bałkanów.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie powoli rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu, a na szczytach Sudetów i Tatr deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st., 5 st. na zachodzie i północy do 9 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże. Miejscami, zwłaszcza na południu słabe opady deszczu i mżawki. W Sudetach i w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami mgły i silne zamglenia, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. We mgle spadki widzialności od 300 m do 600 m. Temperatura minimalna od 1 st. do 4 st. Wiatr słaby z kierunków wschodnich.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Lokalnie silne zamglenia i mgły. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby, wschodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj