Dziś pikieta przeciwko polityce migracyjnej władz Gdańska

W Gdańsku odbędzie się pikieta „Stop Islamizacji” przeciwko polityce imigracyjnej władz miasta. W tym dniu Rada Miasta zajmie się uchwałą ws. przyjęcia na terenie Miasta Gdańska „Modelu Integracji Imigrantów”.

Nad uchwałą pracował zespół powołany przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Organizatorem manifestacji jest m.in. Liga Obrony Suwerenności i środowiska patriotyczne.

Wojciech Podjacki, przewodniczący Ligi Obrony Suwerenności, zauważa, że Gdańsk jest pierwszym miastem w Polsce, którego władze chcą przyjąć dokument dotyczący imigrantów.

– Rząd nie sprowadził jeszcze żadnego imigranta. Nie musimy niczego czynić na wyrost. Na wszystko jest czas. Możemy się nad tym zastanowić. Ale nie, oni za setki tysięcy złotych powołują zespoły, które pracują nad dokumentami przekraczającymi już 150 stron, jeżdżą do Bremy, byli w Finlandii, zapoznają się z „niesamowitymi” osiągnięciami w dziedzinie integracji właśnie tamtych społeczności. Jak one są faktycznie zintegrowane, widzimy na co dzień w telewizji po tych gwałtach, morderstwach, przypadkach molestowania i wzrastającej, najbardziej podłej przestępczości w Niemczech. To raczej nie jest sukces i oni teraz zamierzają przeszczepiać to na nasz grunt. To jest jakaś prowokacja i my przeciwko tej prowokacji musimy jakoś zaprotestować – mówi Wojciech Podjacki.

Manifestacja rozpocznie się o godz. 8.30 przy ulicy Wały Jagiellońskie przed siedzibą Rady Miasta Gdańska.

RIRM

drukuj