fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Gdański marsz w obronie demokratycznych wyborów

Ulicami Gdańska przejdzie dziś marsz pod hasłem „Odzyskajmy Polskę – uczciwe wybory, uczciwe państwo”. Poprzedzi go Msza św. w intencji ojczyzny, która rozpocznie się o godz. 12. w Bazylice św. Brygidy.

Manifestacja odbędzie się przed Urzędem Marszałkowskim, gdzie na ręce przedstawiciela premier Ewy Kopacz ma zostać złożona petycja.

– Chcemy pokazać, że wybory w Polsce nie mogą być fałszowane. Chcemy pokazać, że to co się stało w ostatnich wyborach samorządowych bardzo źle wróży na najbliższe wybory prezydenckie i parlamentarne. Chcemy także pokazać, że nie godzimy się na tą wielką niesprawiedliwość społeczną, jaka ma obecnie miejsce w Polsce – jest coraz więcej bogatych ludzi, którzy osiągają to bogactwo dzięki bliskim kontaktom z władzą. Z drugiej strony jest cała masa osób biednych, które są poszkodowane – zaznacza Andrzej Jaworski, poseł PiS z Gdańska.

Podobna manifestacja odbyła się w piątek w Toruniu, a wcześniej także m.in. w Szczecinie czy Krakowie.

To kontynuacja działań Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczętych podczas manifestacji 13 grudnia ubiegłego roku oraz odpowiedź na odrzucenie przez rząd poselskiego projektu zmian w kodeksie wyborczym.

 

 

RIRM

drukuj