W Gdańsku odbędzie się Konferencja Musica Sacra 2018

W dniach 15 – 16 maja, pod hasłem „Muzyka sakralna w drodze do Niepodległej”, w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku odbędzie się XV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Musica Sacra.

Uczestnicy dwudniowej Konferencji wysłuchają kilkunastu wykładów z zakresu m.in. muzyki i historii. Wezmą też udział w Mszach świętych.

Kultura pozwoliła przetrwać polskiej tożsamości – przypominał, zapraszając na to wydarzenie w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Jacek Bramorski – kierownik Katedry Muzyki Kościelnej gdańskiej Akademii Muzycznej i proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni.

Jak zaznaczył, hasło tegorocznej Konferencji – „Muzyka sakralna w drodze do Niepodległej” – ściśle koresponduje z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

– Stulecie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości jest nie tylko okazją do świętowania (…), ale  to jest także wezwanie do podjęcia takiej pogłębionej refleksji nad różnymi wymiarami patriotyzmu (…). Jestem przekonany, że rocznica odzyskania niepodległości to nie tylko wspomnienie wielkiego wydarzenia historycznego, ale także wielka szansa i wielka nauka dla nas dzisiaj, dla Polaków XXI wieku – mówił gość „Aktualności dnia”.

Organizatorami spotkania są: Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku; Wydział Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu; Katedra Muzyki Kościelnej oraz Studenckie Koło Naukowo-Artystyczne Muzyki Kościelnej.

Pełny plan konferencji dostępny jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl