Będzie debata na temat programu „Zdrovve Love” w Gdańsku

W zapowiadanej debacie mają wsiąść udział zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy projektu zakładającego edukację seksualną w gdańskich szkołach. W dyskusji głos zabiorą także eksperci.

Realizowany w Gdańsku program „Zdrovve Love” zakłada edukację seksualną w szkołach. Oparty jest m.in. na wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia.

– Niestety Światowa Organizacja Zdrowia nie ma tak naprawdę nic wspólnego z medycyną i rzetelną wiedzą, ponieważ to jest organizacja, którą może założyć sobie każdy. Tam jest grono osób, możliwe, że nawet ekspertów w swoich dziedzinach, aczkolwiek widać, że to jest robione wyłącznie w pewnym nurcie, w tak zwanym nurcie modernistycznej zmiany, którą chce się wprowadzić – powiedział Krzysztof Kęsicki z inicjatywy obywatelskiej „Odpowiedzialny Gdańsk”.

Program „Zdrovve Love” od początku ma wielu przeciwników, którzy zarzucają władzom Gdańska próbę seksualizacji dzieci.

– Ta wiedza, która jest przekazywana dzieciom i młodzieży ma być tylko skierowana na spełnianie ich potrzeb i zachcianek seksualnych – wskazał Krzysztof Kęsicki.

Inicjatywa obywatelska „Odpowiedzialny Gdańsk” przedstawiła władzom miasta dwa rozwiązania: zakończenie programu „Zdrovve Love” lub przeprowadzenie rzetelnej debaty na temat edukacji seksualnej. Miasto wybrało wariant drugi.

– Przedstawiliśmy do treści debaty trzy punkty: wiedza medyczna, stan prawny i skutki seksedukacji w szkołach czy ogólnie w społeczeństwach zachodnich, gdzie ta wiedza z seksedukacji jest już przekazywana od wielu, wielu lat – podsumował gdański działacz.

Program „Zdrovve Love” działa w Gdańsku od roku. Dotychczas z zajęć z seksedukacji skorzystało 300 uczniów szkół ponadpodstawowych. Lekcje nie są obowiązkowe, zgodę na udział dziecka w zajęciach muszą wyrazić rodzice.

TV Trwam News

drukuj