fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Związkowcy gdańskiej „Solidarności” odwiedzają biura parlamentarzystów ZP i przypominają o postulatach

Związkowcy z regionu gdańskiego „Solidarności” rozpoczęli akcję odwiedzania biur parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy. Podczas tych wizyt przekazują im swoje postulaty. W najbliższy poniedziałek akcja będzie kontynuowana w całej Polsce.

,,Solidarność” przekazuje politykom swoje stanowisko i postulaty dotyczące sytuacji społeczno-gospodarczej i niepokojącego stanu dialogu w Polsce. W akcję włącza się też szczególnie oświatowa ,,Solidarność”, która jako jeden ze związków prowadzi obecnie z MEN negocjacje w sprawie podwyżek dla nauczycieli.

Jej członkowie żądają wzrostu płac nauczycieli podobnie jak w resortach mundurowych, czyli nie mniej niż 650 zł od stycznia bieżącego roku i kolejnych 15 proc. od stycznia 2020 r. do wynagrodzenia zasadniczego każdego nauczyciela.

Związkowcy przypominają też politykom Zjednoczonej Prawicy między innymi o niekorzystnych zmianach w karcie nauczyciela, o czym mówił na konferencji prasowej Wojciech Książek, przewodniczący Sztabu Protestacyjno-Strajkowego oświatowej „Solidarności” w Gdańsku.

– Przypominamy to w tym liście, zwracając uwagę, że te postulaty pozostają aktualnymi, czyli płace, zmiany w karcie nauczyciela, które częściowo dezorganizują pracę szkół, ale też problem tzw. godzin pokarcianych czyli inaczej niepłatnych godzin, które wykonują nauczyciele. Oczekujemy pewnej normalności, że będą zapewnione środki na zajęcia pozalekcyjne, tak jak bywało to dawniej – podkreślił Wojciech Książek.

Tymczasem w czwartek odbyły się kolejne rozmowy nauczycielskich związków zawodowych z MEN w sprawie wzrostu wynagrodzeń. Związkowcy nie widzą jednak postępu w negocjacjach i zapowiadają strajki [zobacz więcej].

,,Solidarność”, która zawiesiła rozmowy z resortem do czasu realizacji jej postulatów, przybyła na spotkanie w charakterze obserwatora.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl