fot. Tomasz Strąg

B. Kempa kandydatem ZP do Parlamentu Europejskiego

Minister ds. uchodźców i pomocy humanitarnej Beata Kempa będzie jednym z kandydatów Zjednoczonej Prawicy w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. O mandat europosła polityk ma ubiegać się z ramienia Solidarnej Polski.

O podjęciu decyzji o jej starcie w wyborach poinformował w czwartek na konferencji prasowej lider SP minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Polityk był pytany o swoje wtorkowe spotkanie z prezesem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim w siedzibie resortu sprawiedliwości.

W odpowiedzi minister Zbigniew Ziobro powiedział, że rozmowa, jaka miała w jego trakcie miejsce, dotyczyła m.in. zbliżających się wyborów do PE. W tym kontekście poinformował o decyzji ws. startu w nich Beaty Kempy.

Rozmawialiśmy m.in. na temat Parlamentu Europejskiego i startu przedstawicieli Solidarnej Polski ze wspólnych list Zjednoczonej Prawicy. Nie jest tajemnicą, że ostatecznie zdecydowaliśmy, że wystartuje minister Beata Kempa – powiedział Zbigniew Ziobro.

O swoim prawdopodobnym starcie do PE mówił też w czwartek w mediach wicemarszałek Senatu Adam Bielan z Porozumienia Jarosława Gowina.

Tymczasem decyzje dotyczące pierwszych miejsc na listach wyborczych ZP do europarlamentu mają zapaść w najbliższych dniach. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział to przed dwoma dniami.

Wybory do PE odbędą się 26 maja. Polacy wybiorą w nich 52 europosłów.

RIRM

drukuj