fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] K. Pawłowicz: Sędziowie swymi wyrokami jawnie i bezwstydnie wspierają obecną polską opozycję

Sędziowie swymi wyrokami jawnie, bezwstydnie, wbrew powszechnie znanym faktom, wspierają obecną polską, przegraną w wyborach opozycję. Jest to szokująco nieuczciwe i godzi w samych sędziów – mówiła w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja poseł PiS Krystyna Pawłowicz.

Jednym z największych niemiłych zaskoczeń od wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych był i ciągle jest stosunek władzy sądowniczych do wybranych w demokratycznych wyborach nowych władz – wskazała Krystyna Pawłowicz.

– Z dzisiejszej perspektywy mogę powiedzieć, iż moje wyobrażenie o sędziach i o środowisku sędziowskim było w zasadzie błędne i wyidealizowane. Dopiero po wyborach w 2015 roku, gdy zwycięskie partie prawicy zaczęły realizować zapowiadane przez siebie w kampanii wyborczej reformy – też sądownictwa i całego wymiaru sprawiedliwości – zobaczyłam swe prawnicze środowisko w całkiem innym, przygnębiającym świetle. Jakoś łudziłam się, że nie jest możliwe, by sędzia mógł ostentacyjnie, jawnie, demonstracyjnie i to jeszcze z jakimiś wzniosłymi hasłami na ustach, najzwyczajniej w świecie łamać konstytucję, łamać ją nie tylko prywatnie biorąc udział w politycznych, antyrządowych demonstracjach przeciwko legalnej władzy państwa, korzystając przy tym ze zwracających uwagę na swą infantylność gadżety, jak nagrobne lampki czy koszulki z pretensjonalnymi napisami – akcentowała polityk.

Poseł PiS zaznaczyła, że nie spodziewała się, że grupa sędziów będzie szukać pomocy u instytucji wrogich naszemu krajowi.   

– Nigdy nie przypuszczałam, że grupa (choć trzeba uczciwie powiedzieć, że nie wszyscy) sędziów, zwłaszcza tych wyższych szczebli, nie przyjmując do wiadomości, że ich polityczne środowisko przegrało wybory, będąc w swej bezsilności i irytacji wzywać zagranicznego wsparcia różnych organów Polsce wrogich, by te pomogły opozycji obalić polski rząd siłą, że sędziowie będą jeździć do Unii Europejskiej i innych lewicowo-lewackich miejsc żądając razem z przegranymi partami politycznymi (a szczególnie Platformą Obywatelską) z żądaniem dolegliwych sankcji finansowych na swoje własne państwo – powiedziała.

Wszystkie wymienione działania okrywają środowisko sędziowskie hańbą jako Polaków, jako prawników, jako sędziów – oceniła członek sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

– Czarę goryczy i smutku z powodu upadku prestiżu zawodu sędziego, upadku jego etyki – poza ujawnionymi przypadkami pospolitych kradzieży i oszustw, też na szkodę państwa, prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, agenturalnych powiązań ze służbami PRL, dopełnia ostatnia praktyka grupy sędziów polegająca na wykorzystywaniu swej sędziowskiej władzy do zemsty i odwetu na swych politycznych przeciwnikach. Władzą wyrokowania, karania dolegliwymi sankcjami finansowymi, wysokimi grzywnami sędziowie machają przeciwko legalnym polskim władzom i ich zwolennikom jak maczugą – wskazała polityk.

Krystyna Pawłowicz podkreśliła, że opozycja jest wspierana przez część sędziów poprzez określone wyroki wobec pewnych środowisk.

– Sędziowie swymi wyrokami jawnie, bezwstydnie, wbrew powszechnie znanym faktom, wspierają obecną polską, przegraną w wyborach opozycję. Jest to szokująco nieuczciwe i godzi w samych sędziów. Uniewinnianie i łagodne traktowanie sprawców przestępstw tylko dlatego, że przed sądem postawiły ich obecne władze Prawa i Sprawiedliwości, a surowe, jawnie nieuczciwe traktowanie oskarżanych przez opozycję, np. dziennikarzy, jest trudne do tolerowania – zaznaczyła poseł PiS.

Postawa części środowiska sędziowskiego świadczy o upadku tej profesji – zauważyła członek sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

– Solidarność sędziów walczących w naszej doświadczonej Ojczyźnie z legalnymi polskimi władzami, wykorzystujących tak drastycznie swą władzę przeciwko Polakom do krzywdzenia niewinnych prawnie, politycznych przeciwników woła o pomstę do nieba. Takie zatraceńcze postępowanie niektórych sędziów pokazuje upadek zawodu sędziego. Przez takich „rozgrzanych” sędziów terroryzujących swym nieetycznym postępowaniem polskie społeczeństwo, polskie władze, polskich dziennikarzy, władza sądownicza – niezbędna przecież dla funkcjonowania społeczeństwa – okazuje się być zepsuta do szpiku – podsumowała Krystyna Pawłowicz.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl