fot. flickr.com

Krakowscy policjanci zatrzymali kolejnych 11 członków gangu narkotykowego

Dziesięciu mężczyzn i kobietę podejrzanych o posiadanie oraz o wprowadzanie do obrotu środków odurzających zatrzymali krakowscy policjanci. Pięć z tych osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

To dalszy ciąg sprawy, nad którą policjanci, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, pracują od wielu miesięcy. We wrześniu ubiegłego roku zatrzymanych zostało kilkanaście osób, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców, którzy zaangażowani byli w przestępczy proceder. Wówczas, decyzją sądu czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a pozostałych objęto policyjnym dozorem.

11 kolejnych podejrzanych zostało zatrzymanych kilka dni temu w Krakowie oraz na terenie powiatów wielickiego i krakowskiego. To mężczyźni w wieku od 18 do 28 lat oraz 27-letnia kobieta.

Jak poinformował Gleń podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania znalezione zostały przyrządy służące do konfekcjonowania narkotyków: waga elektroniczna i młynek do mielenia suszu, a także kij bejsbolowy, maczety i kibicowskie emblematy.

Dowody zebrane w śledztwie, pozwolił na przedstawienie pięciu osobom zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obrotu ponad kilograma suszu konopi indyjskich o szacunkowej wartości czarnorynkowej 29 tys. zł. Pozostali zatrzymani odpowiedzą za posiadanie marihuany.

Decyzją prokuratury wobec podejrzanych zastosowano policyjny dozór i poręczenia majątkowe od 5 do 10 tys. zł oraz zakazu opuszczania kraju i kontaktowania się z podejrzanymi, będącymi członkami grupy przestępczej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl