Kongres Zjednoczonej Prawicy m.in. o nowych celach rządu

Reforma sądownictwa, przyspieszenie prac nad programem Mieszkanie plus i projekt ustawy o służbie zagranicznej – to tylko niektóre z celów, jakie Prawo i Sprawiedliwość stawia przed rządem Beaty Szydło.

Okazją do sformułowania tych celów był wczorajszy kongres Zjednoczonej Prawicy w Przysusze k. Radomia. W spotkaniu pod hasłem „Polska jest jedna” wzięło udział ok. 1000 delegatów.

Główne przemówienie wygłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Idziemy w dobrym kierunku, ale potrzebne są też zmiany” – mówił były premier. [czytaj więcej]

Wśród propozycji zmian znalazła się reforma sądownictwa. O potrzebie jej przeprowadzenia mówił w przemówieniu także minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski.

Sądy są dziś najważniejszą instytucją wymagającą gruntownej reformy. Musimy tę instytucję gruntownie zreformować, musimy wyczyścić tę stajnie Augiasza, musimy odrzucić myślenie w kategoriach nadzwyczajnej kasty. Pamiętajmy, że tam też są uczciwi ludzie i rzetelni sędziowie, ale my musimy dać im szansę. Musimy zlikwidować nadmierny korporacjonizm i musimy się odwołać do mechanizmów demokratycznych, które pozwolą to środowisko w demokratyczny sposób kontrolować – zaznaczył Zbigniew Ziobro.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zauważył, że już teraz widać efekty prac resortu sprawiedliwości w obszarze zwalczania przestępczości. Wskazują na to zwiększone dochody do budżetu państwa.

Do tej pory różni przestępcy wiedzieli, że można kraść, a zanim wprowadziliśmy jakąkolwiek ustawę i było wiadomo, że przyszedł Zbigniew Ziobro, Mariusz Kamiński i inni, od tego momentu zaczęło jakoś wpływać więcej pieniędzy. Orlen ma rekordowe wyniki m.in. dzięki temu, że pozbyliśmy się tej szarej strefy paliw – czyli można. Wystarczy tylko, żeby tworzyć państwo nie teoretyczne, ale silne, które nie boi się walczyć z grupami przestępczymi – podkreślił Patryk Jaki.

W listopadzie miną dwa lata od momentu, kiedy Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w Polsce. Kongres Zjednoczonej Prawicy miał oddać istotę programu formacji rządzącej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl