Fot. PAP

Kampania rozliczeń przed wyborami

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda poinformował we wtorek, że 5 maja w Gdańsku Solidarność rozpocznie kampanię, której celem będzie m.in. rozliczanie przed wyborami do PE posłów z ich aktywności w polskim parlamencie.

Duda przypomniał, że Związek chce rozliczyć polityków z ich działań i uczyni to przed wyborami do parlamentu krajowego. Jednak, jego zdaniem, wybory do parlamentu europejskiego również mogą być okazją do przedstawienia działań polityków na arenie krajowej, ponieważ wielu z nich nie wywiązuje się poprawnie ze swoich obowiązków i „chce czmychać do europarlamentu”.

 „Przygotowujemy wielką kampanię społeczną w ramach naszej akcji protestacyjnej, w której będziemy przypominać, co posłowie zrobili w naszym parlamencie, przecież kolejna kadencja w europarlamencie to są bardzo ważne sprawy dla Europy” – powiedział w TVN24 Duda. Przewodniczący Solidarności zaznaczył, że przygotowywana przez Związek kampania rozpocznie się w maju. „Rozpoczynamy 5 maja konferencją prasową w sali BHP w Gdańsku, będzie to duża kampania społeczna, będą billboardy, będą spoty” – poinformował Duda.

Dodał, że Związek przedstawi również „narzędzie”, dzięki któremu wyborcy będą mogli zapoznać się z aktywnością polityków ze swojego okręgu wyborczego. Duda nie chciał mówić o szczegółach, zaznaczył jedynie, że będzie to działalność informacyjna. „Po raz pierwszy pokażemy, że można mieć kontrolę nad politykami” – podsumował Duda. Polacy wybiorą w maju 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych.

PAP

drukuj