(fot.PAP/EPA)

PiS chce okrągłego stołu ws. in vitro

 Prezes PiSu Jarosław Kaczyński stwierdził podczas konferencji prasowej, że jest szansa na wypracowanie wspólnego rozwiązania prawnego, które powstałoby na bazie projektu autorstwa PiSu i Ministra Jarosława Gowina.

 

Jarosław Kaczyńskiego powiedział, że w obecnej kadencji Sejmu nie uda się przyjąć „ostatecznego, właściwego rozwiązania” ws. in vitro. Ale jest możliwa rozmowa i wypracowanie wspólnego stanowiska. PiS chce, by Sejm przyjął rezolucję wzywającą ministrów zdrowia i sprawiedliwości oraz Rzecznika Praw Obywatelskich do reakcji.

Dodał, że wypracowanie wspólnego stanowiska byłoby wyjściem „ułomnym”, ale we właściwym kierunku.


Pobierz Pobierz

Źródłem propozycji PiSu są zapisy konstytucji – przekonywał przewodniczący sejmowej komisji zdrowia poseł Bolesław Piecha. Zauważył przy tym, że istnieje metoda, będąca alternatywą dla in vitro.


Pobierz Pobierz

Poseł zwrócił uwagę na skuteczność naprotechnologii


Pobierz Pobierz

Przypomnijmy PiS złożyło w Sejmie dwa projekty ustaw zakazujące in vitro. Partia argumentuje, że metoda ta jest ryzykowna i stosuje się ją kosztem ludzkich zarodków.

Jeden z projektów za stosowanie in vitro przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

 

drukuj