Leszno: radni PiS przeciwni refundacji in vitro

Radni Prawa i Sprawiedliwości w Lesznie sprzeciwiają się refundacji procedury in vitro z budżetu miasta, czego chcą radni lewicy, którzy zainicjowali już projekt ustawy w tej sprawie. Według lewicowców pomoże to rozwiązać  problem niepłodność w ich regionie.

Dokument trafił do komisji spraw społecznych, która do końca września ma wydać opinię. Klub radnych PiS ma nadzieję, że projekt finansowania tej procedury zostanie odrzucony.

Sławomir Szczot z PiS, przewodniczący leszczyńskiej rady miejskiej, chce by miasto przyjęło program leczenia niepłodności, ale inną metodą, np. naprotechnologią.

-Mamy informacje, że szykuje się taka międzyklubowa inicjatywa, podjęcia tematu leczenia niepłodności, ale w postaci powołania w Lesznie przychodni leczenie niepłodności metodą naprotechnologii i innymi metodami. (…). Międzyklubowa grupa radnych nie chce finansowania z budżetu państwa in vitro, z różnych powodów, chociażby z tego, że to jest metoda bardzo kontrowersyjna i jeszcze w dodatku mało skuteczna i niebezpieczna. (…) We wrześniu podejmujemy te prace. Ich efektem będzie najprawdopodobniej ten projekt uchwały o powołaniu takiej przychodni – informuje Sławomir Szczot.

Radni lewicy chcą zobowiązać władze miasta do finansowania in vitro przez 3 lata, od początku przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl