D. Tarczyński: dzisiejsze spotkanie to dowód, że PiS-u chce kompromisu

Dzisiejsze spotkanie to dowód na to, że Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na rozmowę i kompromis – mówi poseł Dominik Tarczyński. Na godz. 14.00 w Senacie zaplanowano spotkanie liderów partii parlamentarnych w sprawie rozwiązania trwającego kryzysu w Sejmie.

Rozmowy będą odbywały się na zaproszenie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

Poseł Dominik Tarczyński zaznacza w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja, że Prawo i Sprawiedliwość nie od dziś mówi o potrzebie dialogu.

– Prawo i Sprawiedliwość od samego początku mówiło, że potrzebne jest rozwiązane tego konfliktu, a my jesteśmy gotowi na rozmowy i kompromis oraz chcemy pracować dla Polski. Dzisiejsze spotkanie jest tego dowodem. Mam nadzieję, że ostatni klub parlamentarny, czyli Platforma Obywatelska zdecyduje się wziąć udział w tym spotkaniu i znajdzie wspólnie rozwiązanie tego problemu. To będzie dowód na to, że Platformie chodzi o to, aby w polskim parlamencie pracować, a nie szukać konfliktu i interesów partyjnych. Bardzo na to liczę, myślę, że jest to kluczowy dzień – ocenia Dominik Tarczyński.

Marszałek Stanisław Karczewski podkreślił, że udział w spotkaniu potwierdzili wszyscy liderzy oprócz szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny. Szef klubu PO Sławomir Neumann mówił przed południem, że Platforma musi porozmawiać na ten temat.

Najbliższe posiedzenie Senatu odbędzie się w dniach 11-13 stycznia. Od 16 grudnia 2016 r. w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie PO i Nowoczesnej.

Marszałek Sejmu wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl