B. Szydło: To skandaliczna decyzja polskiego rządu

Polski rząd podjął skandaliczną decyzję wbrew bezpieczeństwu i woli Polaków ocenia kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło. Polska, na posiedzeniu ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej w Brukseli, zaakceptowała decyzję o podziale uchodźców.

Wiceprezes PiS-u powiedziała, że narzucone państwom narodowym parytety są precedensem i mogą być wykorzystane w przyszłości przy rozlokowywaniu kolejnej fali uchodźców, ale już bez zgody poszczególnych państw.

Beata Szydło powiedziała też, że liczba cudzoziemców, którą przyjmie Polska, będzie dużo wyższa niż oficjalnie podano.

Politykę zagraniczną trzeba prowadzić odważnie. Politykę europejską trzeba prowadzić odważnie. Trzeba budować sojusze, trzeba szukać porozumień, ale nadrzędną sprawą w polityce zagranicznej musi być interes i dobro obywateli oraz bezpieczeństwo naszej ojczyzny. Mogę państwa zapewnić, że jeżeli Polacy obdarzą nas zaufaniem, jeżeli powierzą nam losy naszej ojczyzny po wyborach parlamentarnych, to dla mnie, dla Prawa i Sprawiedliwości, zawsze nadrzędną sprawą, którą będziemy się kierowali w polityce zagranicznej, będzie bezpieczeństwo Polaków, Polek, bezpieczeństwo Polski – zwróciła uwagę Beata Szydło.

Kandydatka PiS-u na premiera podkreśliła również, że Polski rząd oszukał kraje Grupy Wyszehradzkiej. „To bulwersujące”, bo jak zauważyła, że jeszcze w poniedziałek były deklaracje, że Polska będzie broniła zasady podejmowania dobrowolnych decyzji ws. uchodźców. Wczoraj ta zasada została złamana – dodała Beata Szydło.

Przypomniała też, że państwa Grupy Wyszehradzkiej – Słowacja, Węgry, Czechy, a także Rumunia, głosowały przeciw kwotom dot. przyjęcia uchodźców.

To nie jest 5 tys. osób. Trzeba do tego jeszcze doliczyć 2 tys. osób, o których wcześniej mówiła pani premier Kopacz, a pamiętajmy, że zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej z 2003 roku, uchodźcy mają prawo w ramach łączenia rodzin, sprowadzać swoje rodziny, więc ta liczba będzie dużo wyższa – zaznaczyła Beata Szydło.

Dziś wieczorem w Brukseli odbędzie się nadzwyczajny szczyt Unii Europejskiej poświęcony problemowi nielegalnej migracji. Unijni przywódcy mają potwierdzić dziś decyzję szefów MSW krajów Unii i mają się zastanowić nad nowym strategicznym podejściem do problemu fali uchodźców.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl