PAP/Grzegorz Momot

B. Szydło: Rząd, samorządy i wszyscy Polacy muszą być razem

Rząd, samorządy i wszyscy Polacy muszą być razem. Mamy jeden dom i jedną ojczyznę. Szkoda czasu na to, byśmy się spierali, kłócili. Bądźmy razem i na pewno wtedy przyszłość naszej ojczyzny będzie miała dobre szanse – mówiła w niedzielę wicepremier Beata Szydło podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Zakopanem.

W Zakopanem zostali przedstawieni kandydat PiS na burmistrza miasta Leszek Dorula oraz kandydaci z list tej partii na radnych miejskich i powiatowych.

Namawiając do głosowania w najbliższych wyborach samorządowych na kandydatów PiS, Beata Szydło mówiła, że w Polsce dokonują się bardzo ważne zmiany, które mają przede wszystkim doprowadzić do tego, żeby każde sołectwo, miasto i powiat oraz województwo miały swoją szansę na rozwój.

Rząd przygotował bardzo dużo różnego rodzaju projektów: społecznych, infrastrukturalnych, inwestycyjnych, projektów, które kierowane są właśnie do lokalnej społeczności. Żeby one mogły być realizowane, żeby mogły być wdrażane w życie, potrzebni są partnerzy w samorządzie, którzy będą chcieli współpracować, którzy będą chcieli z tych projektów i programów korzystać i będą chcieli wprowadzać je właśnie u siebie” – mówiła Beata Szydło.

Wicepremier przekonywała, że najbliższe wybory są bardzo ważne, bo będą dotyczyły naszego codziennego życia.

Te wybory będą dotyczyły tego wszystkiego, co dzieje się w naszej najbliższej okolicy. To są też specyficzne wybory, dlatego, że wybieramy spośród osób, które najczęściej bardzo dobrze znamy. Naszych sąsiadów, naszych współmieszkańców, ludzi, z którymi jesteśmy zżyci, i wiemy, czego się po nich spodziewać” – zauważyła Beata Szydło.

Musimy postawić na ludzi, którzy będą chcieli wprowadzać zmiany, te dobre reformy, również w naszych gminach i naszych miastach. W wielu miejscach w Polsce w tej chwili jest stagnacja. W wielu miejscach w Polsce są takie samorządy, które nie bardzo chcą korzystać z propozycji, które przecież są przygotowane dla samorządów przez rząd, np. infrastrukturalnych czy społecznych” – dodała.

Wicepremier zwróciła uwagę na dobrą współpracę władz Zakopanego i powiatu tatrzańskiego podczas mijającej kadencji.

Chcemy, żeby nasza piękna Małopolska była jeszcze piękniejsza, żeby miała czyste powietrze, żeby do naszych uzdrowisk, naszych turystycznych miejscowości, również tu na Podhalu, i do Zakopanego przyjeżdżało jak najwięcej turystów” – mówiła Beata Szydło.

PAP/RIRM

drukuj