Pierwsze posiedzenie nowego rządu

Szczegółowy plan pracy poszczególnych ministrów a także wysłuchanie szefów ministerstwa obrony narodowej oraz ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji to główne punkty dzisiejszego, pierwszego formalnego posiedzenia rządu Beaty Szydło.

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej i Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji przedstawią członkom polskiego rządu informacje dotyczące polityki bezpieczeństwa i walki z terroryzmem jakie zostały wypracowane po ubiegłotygodniowych spotkaniach na forum Unii Europejskiej.

Ministrowie wysłuchają także szefa resortu finansów. Ma on przedstawić stan realizacji budżetu państwa za bieżący rok a także harmonogram prac nad projektem budżetu w nadchodzącym roku.

Autopoprawka do ram przyjętych jeszcze przez koalicję PO-PSL ma pozwolić na realizację programu 500 zł na dziecko. Dodatkowo rząd zajmie się memorandum o porozumieniu z rządem Chińskiej Republiki Ludowej. Chodzi o budowę i modernizację sieci połączeń lądowych i morskich pomiędzy Unią Europejską a Chinami.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl