fot. PAP/Tomasz Gzell

B. Szydło: Przed nami ostatnia prosta; proszę o zaufanie dla PiS

Przed nami ostatnia prosta, ostatnie godziny kampanii wyborczej; trzeba rozmawiać z Polakami – podkreśliła była premier, eurodeputowana Beata Szydło (PiS), która we wtorek wieczorem odwiedziła rodzinną piekarnię w Kroczewie na Mazowszu. Poprosiła też o zaufanie dla PiS w wyborach parlamentarnych.

„Jesteśmy przed wyborami i przed nami ostatnia prosta, ostatnie godziny tej kampanii wyborczej i trzeba rozmawiać z Polakami – nie tylko mówić o przyszłości, ale my, rządzący obecnie, mamy przede wszystkim obowiązek rozliczenia się z tego, co zrobiliśmy w ciągu czterech lat” – powiedziała dziennikarzom Beata Szydło, która przypomniała, że w rodzinnej piekarni rodziny Piekarczyków w Kroczewie na Mazowszu była już wcześniej.

„Wróciliśmy i mogliśmy porozmawiać znowu o tym, jak zmienił się ten czas. Czy to wszystko o czym rozmawialiśmy przed czterema laty jest zrealizowane i jak państwu w tej chwili się żyje i jak prowadzi się działalność. Wtedy mówiliśmy o tym, żeby szukać rozwiązań i sposobów na to, żeby takie firmy można było prowadzić po prostu bezpiecznie, bo to jest najważniejsze dla przedsiębiorcy, szczególnie dla firm rodzinnych” – opowiadała Beata Szydło.

Była premier zwróciła uwagę, że dla piekarni w Kroczewie korzystne okazało się np. wprowadzenie przez rząd zakazu handlu w niedzielę.

„Dla państwa firmy stało się to bardzo dobrym rozwiązaniem, bo to właśnie tutaj rodziny spędzają niedzielne popołudnia, wolny czas. Przychodzą rodziny z dziećmi na wspaniałe lody domowej roboty, ciasta i wypieki, które tutaj są przygotowywane” – zaznaczyła Beata Szydło. Dodała, że również zmiany w podatkach są dobrym rozwiązaniem dla rodzinnych firm, m.in. obniżenie podatku PIT.

Beata Szydło przekonywała też, że warto głosować na kandydatów PiS.

„Proszę w imieniu nas wszystkich i naszych kandydatów, żebyście państwo nam ponownie zaufali” – zaapelowała i zadeklarowała, że zostaną spełnione zobowiązania, które PiS sformułowało w trwającej kampanii wyborczej.

Pod koniec briefingu była premier była pytana przez dziennikarzy o wtorkowe przesłuchanie kandydata na komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego i o to, czy uda się uzyskać dopłaty dla polskich rolników w takiej wysokości jaką otrzymują rolnicy w Europie Zachodniej.

„Janusz Wojciechowski dopytywany dzisiaj przez jednego z europosłów, jak to zrobić i czy na pewno to zrobi odpowiedział krótko: +Tak, ja to zrobię+” – odpowiedziała Beata Szydło.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl