fot. PAP/Piotr Polak

Tweetup z premier Beatą Szydło

Dziś o godz. 18.00 rozpocznie się pierwszy w tym roku Tweetup w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z udziałem premier Beaty Szydło, jej doradców i ministrów. Ma to być element szerszego planu komunikacyjno-medialnego rządu Prawa i Sprawiedliwości.

W internetowym spotkaniu mają wziąć udział, m.in. blogerzy, liderzy opinii i dziennikarze. Będzie to pierwsze tego typu spotkanie z udziałem kluczowych przedstawicieli władz.

Premier Beata Szydło chce kontynuować swoje rozmowy i odpowiadać na pytania internautów. Dostrzega w ten sposób zapotrzebowanie na tego typu informacje – mówi Paweł Szefernaker, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pani premier chce spotykać się z osobami, które w taki sposób czerpią informacje na co dzień, którzy często także kreują te informacje czy wchodzą w interakcje. To są nie tylko dziennikarze, ale przede wszystkim blogerzy, liderzy opinii, osoby, które biorą udział w debacie publicznej za pomocą nowych technologii. Spotkanie dla takich właśnie osób odbędzie się pierwszy raz w historii. Premier spotka się z tak dużą grupą osób w kwestiach związanych z internetem czy z siecią. To wydarzenie wpisuje się w szerszą ofensywę komunikacyjną Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – wskazuje Paweł Szefernaker.

Premier Beata Szydło dwukrotnie rozmawiała już z użytkownikami Facebooka. Nowością był też spot świąteczny z udziałem premier i członkami rządu.

RIRM

drukuj