A. Macierewicz

fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o czasie epidemii: Polacy wykazali się nieprawdopodobną dyscypliną, zdolnością słuchania administracji, władz, rządu. Dlatego, bo wierzą temu rządowi

W ciągu ostatniego 1,5 miesiąca Polacy wykazali się nieprawdopodobną dyscypliną, nieprawdopodobną zdolnością słuchania administracji, władz, rządu. Dlatego, bo wierzą temu rządowi. Bo wiedzą, że ten rząd działa na rzecz narodu, że kieruje się wartościami narodowymi i troską o to, żeby z tej trudnej sytuacji wyjść obronną ręką – powiedział na antenie TV Trwam w czwartkowym felietonie „Głos Polski” marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz.

Na wstępnie Antoni Macierewicz podziękował księdzu arcybiskupowi Stanisławowi Gądeckiemu „za jego apel do władz, by w ramach powolnego normalizowania sytuacji także przywrócono możliwość naszego uczestnictwa w Mszach Świętych”.

– Zasadniczą kwestią jest to, by nie było tej nieprawdopodobnej różnicy i niesprawiedliwości o to, iż w wielkich centrach handlowych są setki ludzi, a w wielkich polskich kościołach może nas być na Mszy Świętej tylko pięcioro. Ten porządek dający bezpieczeństwo, gwarantujący, że nie będzie zagrożeń dla naszego życia i bezpieczeństwa, naprawdę zdołamy utrzymać powiedział polityk.

Marszałek senior IX kadencji Sejmu wskazał, że „w ciągu ostatniego 1,5 miesiąca Polacy wykazali się nieprawdopodobną dyscypliną, nieprawdopodobną zdolnością słuchania administracji, władz, rządu”.

– Dlatego, bo wierzą temu rządowi. Bo wiedzą, że ten rząd działa na rzecz narodu, że kieruje się wartościami narodowymi i troską o to, żeby z tej trudnej sytuacji wyjść obronną ręką. Polacy wtedy, kiedy mają zaufanie do władzy są zdolni do niebywałych poświęceń, do olbrzymiej dyscypliny i olbrzymiego współdziałania i solidarności. Pokazywaliśmy to wielokrotnie w naszej historii i teraz pokazaliśmy raz jeszcze podkreślił.

Poseł PiS wskazał, że w ostatnim czasie „została zweryfikowana zdolność rządu wybranego z jednolitej formacji – z formacji patriotycznej, chrześcijańskiej, Prawa i Sprawiedliwości – do rzeczywistego, skutecznego, zdecydowanego i naprawdę mądrego działania”.

– Mądrego zarówno dlatego, że zaostrzenia wtedy, kiedy trzeba było, miały charakter bardzo daleko idący, ale także dlatego, że wtedy, kiedy nie jest już to konieczne, kiedy można znaleźć inne środki, wtedy koncentrujemy całą naszą siłę i cały nasz wysiłek na tych obszarach życia społecznego i narodowego, które wymagają największej naszej troski. Dzisiaj w Polsce to są ludzie słabsi. To są ludzie starsi. To są ludzie bardziej chorzy i najbardziej narażeni na zagrożenia, ale to jest także służba zdrowia akcentował były szef MON.

Antoni Macierewicz podkreślił, że istnieje problem, czy „w najbliższym czasie coraz więcej strat ludnościowych nie będziemy ponosili w związku z chorobami, które niestety w mniejszym stopniu były pod opieką w ostatnim czasie, dlatego, bo cały wysiłek skoncentrowany był na walce z koronawirusem”.

– Oczywiście ta walka jest niezbędna, ochrona społeczeństwa przed tym jest niezbędna, bo ta pandemia ciągle się sroży i w Polsce, i na całym świcie. Ale już ją poznaliśmy. Już wiemy, jak z nią skutecznie walczyć. Polska jest jednym z tych krajów, który robi to najlepiej. To, co się stało, pokazało nam, że żyjemy w czasach, w których wszystko jest możliwe, że żyjemy w takim momencie, w którym, niewyobrażalne stało się nie tylko wyobrażalne, ale nawet stało się naszą codzienną rzeczywistością. Czy pół roku temu ktoś sobie wyobrażał, że to, co czytaliśmy w książkach science fiction może stać się naszym udziałem? A przecież od 10 lat powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę, że weszliśmy w okres historyczny, w którym właśnie niewyobrażalne może być wyobrażalne, może być praktyczne zaznaczył polityk.

Poseł PiS stwierdził, że Polacy mają odpowiedź na takie sytuacje – jest to jedność narodowa i solidarność społeczna.

– Tym sposobem odpowiedzi jest także powrót całą siłą do wiary chrześcijańskiej, do fundamentów wartości, które zbudowały naród polski. Do naszej tradycji narodowej i do zrozumienia, że przy całym szacunku dla wszystkich innych narodów, do miłości do nich, przy całym zrozumieniu dla podziału gospodarczego i obowiązku specjalności gospodarczych między poszczególne narody i środowiska – najważniejszy w gospodarce jest interes narodowy, że kapitał ma narodowość, że wysiłek gospodarczy ma narodowość. Obowiązkiem każdego rządu jest dbanie o dobro, o siłę i o pomyślność własnego narodu i takie rządy należy wybierać powiedział.

Jak zauważył marszałek senior Sejmu IX kadencji, z kryzysu spowodowanego koronawirusem Polacy wyjdą wzmocnieni.

– Wyjdziemy wzmocnieni, dlatego że zrozumieliśmy według jakich wartości mamy kształtować naszą ojczyznę. Według jakich zasad i jakim ludziom wierzyć. Musimy zbudować państwo silne, bo czekają nas jeszcze różne okoliczności i czeka nas bardzo wiele wysiłku zanim sytuacja światowa się ustabilizuje. Będziemy musieli przechodzić przez wielkie wyzwania. Do tego jest potrzebny silny rząd, silne państwo, ale i silna wiara w polskość i silna wiara w wartości chrześcijańskie, które nas ukształtowały podsumował Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl