fot. Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Zmarł ks. Feliks Folejewski SAC

Ks. Feliks Folejewski SAC swoim życiem głosił orędzie o Bożym Miłosierdziu. Był wieloletnim opiekunem duchowym Ruchu Rodziny Rodzin, asystentem kościelnym miesięcznika Sióstr Loretanek „Różaniec”.

W tym roku obchodził 56. rocznicę święceń kapłańskich. Był następcą ks. Jerzego Popiełuszki w duszpasterstwie ludzi pracy archidiecezji warszawskiej. Jako doświadczony duszpasterz rodzin i rekolekcjonista głosił rekolekcje w seminariach, domach zakonnych, wspólnotach i parafiach, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Ks. Feliks Folejewski urodził się 4 lipca 1934 r. W 1952 r. rozpoczął nowicjat w Otwocku. W czwartek, 11 czerwca 1959 roku, w Seminarium Księży Pallotynów w Ołtarzewie wraz z 30 seminarzystami kleryk Feliks Folejewski przyjął święcenia kapłańskie. Jak mówił w 55. rocznicę swoich święceń kapłańskich: „Na kapłaństwo patrzę jako na dar z Nieba. Ten dar jest dla mnie wciąż nowym wyzwaniem”.

Od lat poważnie chorował na serce. Mimo wielu zawałów, nie zwolnił tempa życia i duszpasterstwa. Na pytanie o zdrowie zawsze odpowiadał: „Jezu, ufam Tobie!”.

Głoszenie Miłosierdzia Bożego zawsze było dla niego nieodłącznym elementem kapłańskiej posługi. To zobowiązanie podjął w 1993 r. – podczas uroczystości beatyfikacyjnych Siostry Faustyny. „Panie, jak dasz mi siłę i zdrowie, to poświęcę je na głoszenie Bożego Miłosierdzia” – wyznawał wówczas w duchu.

 

RIRM

drukuj