fot. PAP/Radek Pietruszka

Prof. S. Pietrzak nowym prezesem Stadniny Koni w Janowie Podlaskim

W najbliższy poniedziałek prof. Sławomir Pietrzak rozpocznie pracę na stanowisku prezesa zarządu Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. W ubiegłą środę rozstrzygnięto konkurs na tę funkcję.

O wyborze Sławomira Pietrzaka na szefa stadniny zdecydowała przede wszystkim jego ogromna wiedza teoretyczna oraz doświadczenie praktyczne związane z hodowlą koni – poinformował wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda.

– Komisja praktycznie jednogłośnie podjęła decyzję na temat wyboru pana profesora Pietrzaka, z tego względu, że to pan profesor przedstawił najlepszą koncepcje i wizję rozwoju stadniny koni w Janowie Podlaskim. Poza tym łączy on kilka cech, które bardzo mocno przypadły do gustu komisji. Jest on m.in. wieloletnim pracownikiem naukowym, prowadził własną stadninę koni, jest międzynarodowym sędzią jeździeckim, też sam jest jeźdźcem – i to wszystko w połączeniu dało tę wypadkową, że pan profesor uzyskał najlepsze noty i jednogłośny werdykt komisji – powiedział  Karol Tylenda.

Stadnina Koni w Janowie Podlaskim figuruje na liście spółek hodowli roślin uprawnych oraz hodowli zwierząt gospodarczych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej.

RIRM

drukuj