fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent: Jednoczę się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy ukraińskiego samolotu

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o ponad 160 ofiarach śmiertelnych katastrofy lotniczej samolotu ukraińskich linii lotniczych, lecącego z Teheranu do Kijowa. Jednoczę się w bólu i cierpieniu z rodzinami wszystkich ofiar – napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej.

Kondolencje prezydenta zostały opublikowane na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.

„Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o ponad 160 ofiarach śmiertelnych dzisiejszej katastrofy lotniczej samolotu ukraińskich linii lotniczych, lecącego z Teheranu do Kijowa. Jestem dogłębnie wstrząśnięty tą wiadomością. Jednoczę się w bólu i cierpieniu z rodzinami wszystkich ofiar. Niech Bóg da im wieczne odpoczywanie” – napisał prezydent.

Boeing 737 należący do linii lotniczych Ukrainian International Arlines rozbił się dziś rano po starcie z międzynarodowego portu lotniczego Teheran-Imam Khomeini w Iranie. Ambasada Ukrainy w Iranie poinformowała, że katastrofa ta nie była aktem terroru. Jako przyczynę wskazano awarię silnika. Szef MSZ Ukrainy Wadym Prystajko oświadczył, że zginęło w niej 176 osób.

Jak poinformowało MSZ Polski i Ukrainy, wśród ofiar katastrofy nie ma obywateli polskich.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl