Ukraina: ofiarą konfliktu padło ponad 2,6 tys. żołnierzy

Ponad 2,6 tys. żołnierzy sił rządowych zginęło w trwającym od wiosny ubiegłego roku konflikcie na Ukrainie – poinformował w piątek przedstawiciel Sztabu Generalnego generał Ihor Woronczenko.

Straty bojowe sił zbrojnych Ukrainy, wliczając w to cały okres operacji antyterrorystycznej i aneksję Krymu, wynoszą 1842 wojskowych. 831 osób to straty niebojowe – oświadczył na konferencji prasowej w Kijowie.

Ukraińska armia podliczyła też, że od początku konfliktu, który rozpoczął się w marcu ubiegłego roku od zajęcia przez Rosję Krymu, a następnie opanowania przez wspieranych przez Moskwę separatystów części terytoriów w obwodach donieckim i ługańskim, rannych zostało ponad 8,5 tys. żołnierzy.

Według czerwcowego raportu ONZ w trwającym od kwietnia ub. roku konflikcie w Donbasie zginęło ponad 6,4 tys. ludzi. Dane te obejmują zarówno uczestniczących w walkach, jak i cywilów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl