fot. prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda upamiętnił Sybiraków

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed pomnikiem „W Hołdzie Zesłańcom Sybiru” w Gdyni. Przypada dziś 83. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Także dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka.

Prezydent Polski oddał hołd milionom Polaków, którzy zostali zamordowani i cierpieli na skutek rosyjskiej napaści. Andrzej Duda przypomniał też, że Polska została zniszczona przez dwa totalitaryzmy.

– Składamy hołd dzisiaj i zawsze, kiedy jesteśmy w tych miejscach, które ich upamiętniają, zarazem zapewniając, że zawsze będziemy pamiętali o ich cierpieniu, bo było to cierpienie za Polskę i dla Polski – mówił prezydent Andrzej Duda.

83 lata temu, 17 września 1939 roku, doszło do napaści sowieckiej na Polskę. Na wschodnie tereny naszego kraju wkroczyła Armia Czerwona, która tym samym zrealizowała postanowienia tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym Niemcy i ZSRR podzieliły między siebie strefy wpływów [czytaj więcej].

Konsekwencją sojuszu Hitlera i Stalina był rozbiór osamotnionej w walce Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl