fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda: Ks. Michał Łos jest już w ramionach Pana Boga; szczęśliwy i wolny od bólu

Ks. Michał Łos jest już w ramionach Pana Boga. Z pewnością szczęśliwy i wolny od bólu. Ks. Michale, dziękujemy za dar Twojej ziemskiej posługi – napisał w poniedziałek na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

W poniedziałek, w warszawskim szpitalu zmarł ks. Michał Łos – chory na raka zakonnik, który na szpitalnym łóżku przyjął święcenia i złożył śluby wieczyste. Miał 31 lat. O jego śmierci poinformowało zgromadzenie Księży Orionistów w mediach społecznościowych.

„Ks. Michał Łos jest już w ramionach Pana Boga. Z pewnością szczęśliwy i wolny od bólu. Ks. Michale, dziękujemy za dar Twojej ziemskiej posługi. Wspomnij na nas w Domu Ojca” – napisał na Twitterze Andrzej Duda.

7 czerwca, w dniu 31. urodzin księdza Michała Łosa, wizytę złożył mu prezydent Andrzej Duda, którego ks. Michał bardzo cenił i z którym pragnął spotkać się osobiście.

Podczas spotkania w szpitalu onkologicznym w Warszawie, w którym przebywał ks. Łos, orionista udzielił prezydentowi bezpośrednio prymicyjnego błogosławieństwa.

Historia młodego zakonnika, który złożył śluby wieczyste i przyjął święcenia w trybie nadzwyczajnym, na szpitalnym łóżku, w którym potem odprawiał po raz pierwszy Mszę św., poruszyła wiele osób.

24 maja w szpitalu kleryk Michał Łos przyjął święcenia diakonatu i prezbiteratu z rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego ks. bp. Marka Solarczyka. Zezwolił na nie papież Franciszek, odpowiadając na prośbę przełożonego generalnego orionistów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl