fot. flickr.com

Samolot LOT-u z grafiką z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego

Niebawem na niebie pojawi się samolot Polskich Linii Lotniczych LOT Bombardier Q400 z rocznicową grafiką na ogonie. Powstała z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego. W poniedziałek w Warszawie na lotnisku na Okęciu odbyła się prezentacja maszyny.

Termin prezentacji, która odbyła się w Hangarze nr 3 LOT AMS na warszawskim Okęciu, został wybrany nieprzypadkowo. W sobotę 15 czerwca w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego, a w niedzielę polscy piloci na odbywających się w Hiszpanii XXIV Mistrzostwach Świata w Lataniu Precyzyjnym zdobyli cztery złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy.

Aeroklub powstał 100 lat temu w Poznaniu. Był pierwszą instytucją formalno-prawną polskich lotników sportowych.

„100 lat to więcej niż jedno pokolenie (…) Pojawili się pasjonaci i to oni byli autorami pierwszych rekordów czasowych, przelotowych, wysokościowych. Aeroklub Polski zrzesza takich właśnie pasjonatów” – mówił podczas uroczystości wiceprezes Aeroklubu Polskiego Jan Nosal.

Dodał, że umieszczona na samolocie grafika z okazji 100-lecia aeroklubu „uświetni na lotniskach Europy tą pamiętną datę”.

„Z wielką satysfakcją zgodziliśmy się, żeby ten emblemat Aeroklubu Polskiego pojawił się na samolocie, którego właścicielem są Polskie Linie Lotnicze LOT” – powiedział z kolei Stefan Malczewski, członek zarządu PLL LOT. Zaś Aleksandra Juda, prezes LOT AMS, podkreśliła, że stowarzyszenie ma wspaniałą tradycję.

PAP/RIRM

drukuj