fot. PAP/Rafał Guz

M. Dworczyk: Decyzje dot. wniosków do prokuratury – po zakończeniu prac komisji ds. VAT

Po zakończeniu prac komisji ds. VAT w odpowiedzialny sposób będzie można powiedzieć, czy jakieś wnioski powinny trafić do prokuratury – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Odnosząc się do przesłuchania b. premiera Donalda Tuska, ocenił, że wpisało się w nutę wypowiedzi wszystkich polityków PO.

W poniedziałek sejmowa komisja śledcza ds. VAT przez kilka godzin przesłuchiwała b. premiera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Po przesłuchaniu Michał Dworczyk ocenił w radiowej Trójce, że zeznania Tuska wpisują się w nutę, która „wybrzmiewa z wypowiedzi wszystkich polityków Platformy Obywatelskiej”.

„Mianowicie: >>nie ma problemu, wszędzie tak było, nikt nie jest winny, na pewno nie są winni politycy PO<<. Pan Tusk również albo nie wiedział, albo nie ma precyzyjnych danych, a na pewno nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to, co się wydarzyło. A wydarzyło się bardzo wiele, dlatego, że 250 mld złotych wypłynęło gdzieś i to trzeba traktować jako stratę dla budżetu państwa polskiego” – powiedział Michał Dworczyk.

Pytany, czy pojawiają się propozycje dotyczące zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i niedopełnienia obowiązków przez np. Tuska, Michał Dworczyk zwrócił uwagę, że należy zaczekać na raport końcowy komisji.

„Jak komisja zakończy pracę, na pewno wtedy będziemy mogli w sposób odpowiedzialny i precyzyjny powiedzieć, czy rzeczywiście jakieś wnioski i zawiadomienia powinny do prokuratury trafić” – podkreślił szef KPRM.

Jego zdaniem najlepiej o tym mówić po podsumowaniu pracy komisji.

„Mamy koniec kadencji, zostało nam kilka miesięcy, w związku z tym jestem przekonany, że raport końcowy, bardzo precyzyjny powstanie i na podstawie tego raportu też będą podejmowane dalsze kroki” – powiedział minister Dworczyk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl