fot. flickr.com/Janusz Jakubowski

[TYLKO U NAS] Wicepremier J. Sasin: Odbudowaliśmy potęgę LOT-u do tego stopnia, że tuż przed wybuchem epidemii polski narodowy przewoźnik mógł sobie pozwolić na rozpoczęcie procesu zakupu niemieckiej linii lotniczej Condor

Odbudowaliśmy potęgę LOT-u do tego stopnia, że tuż przed wybuchem epidemii polski narodowy przewoźnik mógł sobie pozwolić na rozpoczęcie procesu zakupu niemieckiej linii lotniczej Condor. […] Niestety wybuch epidemii spowodował, że nie tylko musieliśmy wycofać się z tego procesu, zresztą z powodu niedotrzymania warunków umowy przez stronę niemiecką, ale LOT znalazł się w sytuacji bardzo trudnej – powiedział w „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam i Radia Maryja wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Wicepremier Jacek Sasin wskazał, że LOT znalazł się w sytuacji bardzo trudnej, ponieważ obecnie nie praktycznie połączeń lotniczych, a koszty nie ustępują.

Firma nie zarabia. Właściwie perspektywa wznowienia połączeń jest bardzo odległa. Dlatego przygotowaliśmy w Ministerstwie Aktywów Państwowych potężny pakiet wsparcia dla PLL LOT, zakładający udzielenie wielomiliardowej pomocy publicznej dla tej firmy – akcentował minister aktywów państwowych.

Gość TV Trwam i Radia Maryja podkreślił, że poprzednie rządy doprowadziły LOT do ruiny.

Pamiętam Donalda Tuska, który mówił publicznie, że nie zamierza ratować LOT. Były zakusy, by któraś z zagranicznych linii lotniczych przejęła spółkę i aby ta marka zniknęła – mówił.

Jak podkreślił wicepremier podczas rządów Zjednoczonej Prawicy udało się odbudować LOT do tego stopnia, że tuż przed wybuchem epidemii koronawiriusa narodowy przewoźnik był już na tyle mocny, że mógł sobie pozwolić na rozpoczęcie procesu zakupu niemieckiej linii lotniczej Condor.

Proces był bardzo zaawansowany, znajdował się na ostatnim etapie realizacji. Niestety wybuch epidemii spowodował, że nie tylko musieliśmy wycofać się z tego procesu, zresztą z powodu niedotrzymania warunków umowy przez stronę niemiecką, ale LOT znalazł się w sytuacji bardzo trudnej – podkreślił minister aktywów państwowych.

radiomaryja.pl

drukuj