fot. flickr.com

PLL LOT zamyka kolejne połączenia

Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszają kolejne rejsy. Od przyszłego miesiąca z siatki połączeń znikną przeloty do Kiszyniowa, Zagrzebia, Erewania i Belgradu. Od września zostaną zawieszone rejsy do Dusseldorfu. Wcześniej firma zamknęła połączenia m.in. do Rzymu, Aten czy Barcelony.

Zmiany są wymuszone przez Komisję Europejską, która zgodziła się na pomoc publiczną dla LOT-u, żądając w zamian tymczasowego ustąpienia z niektórych połączeń.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Małecki, z sejmowej Komisji Skarbu, mówi, że prezes LOT-u i Minister Skarbu Państwa powinni jasno określić, czy chodzi o zawieszenie siatki połączeń LOT-u, czy zakaz przejęcia przez LOT połączeń od Eurolotu.

– Z informacji jakie docierały do mnie ze spółki wynika, że mamy właśnie do czynienia z taką sytuacją, która byłaby niezwykle kompromitująca dla Ministra Skarbu Państwa. Eurolot, który obsługiwał rentowne połączenia na Bałkany, mógł funkcjonować do końca tego roku – do czasu, kiedy LOT nie będzie miał już ograniczeń w zakresie połączeń. Tymczasem Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło do zlikwidowania Eurolotu i może się okazać, że rentowne połączenia Eurolotu trafią w próżnię. Trafią do zagranicznej konkurencji, ponieważ LOT nie będzie mógł obsługiwać tych połączeń – powiedział Maciej Małecki.

PLL LOT zaznaczył, że ograniczenia Komisji Europejskiej i związane z tym zmiany w rozkładzie obowiązują tylko do końca 2015 roku.

Na przyszły rok LOT zapowiedział uruchomienie nowych połączeń i zwiększenie częstotliwości obecnych.

RIRM

drukuj