fot. twitter.com/MSZ_RP

Dobiega końca akcja „Lot do Domu”

Kończy się akcja „Lot do Domu” w ramach, której do Polski powróciło ponad 50 tys. naszych rodaków. Za największą w historii operację odpowiadał PLL LOT.  Dzięki narodowemu przewoźnikowi do domu mogły wrócić dziesiątki tysięcy Polaków z różnych zakątków świata.

Na pokładach maszyn LOT-u znalazły się także miejsca dla uprawnionych do tego cudzoziemców.

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki zwraca uwagę, że była to tak stratnie przemyślana operacja, by w sposób bezpieczny powrócili do sowich domów.

– W ramach operacji „Lot do Domu”, realizowanej przez PLL LOT, do Ojczyzny wróciło ponad 50 tys. naszych rodaków. Samoloty LOT-u wykonały blisko 400 połączeń z całym światem, skąd do Polski, do Warszawy, na Okęcie wrócili nasi rodacy. Wielu spośród naszych rodaków na Okęciu przesiadało się do autobusów PKS Polonus, do pociągów PKP Intercity i tymi środkami komunikacji wracali już do swoich miejscowości. Wszystko po to, żeby jak najbezpieczniej, z jak najlepszymi standardami higieny, bezpieczeństwa pozwolić wrócić naszym rodakom do swoich domów – zaznacza Maciej Małecki.

Operacja „LOT do Domu” rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane były specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata. W dalszym ciągu będą się odbywały na mniejszą skalę pojedyncze loty.

RIRM

 

drukuj