fot. flickr.com

LOT prawdopodobnie z najlepszym wynikiem od dwóch lat

300 mln zł netto – tyle może przekroczyć wynik finansowy netto Polskich Linii Lotniczych LOT za 2016 rok. To na razie szacunkowa liczba, bo wynik jest jeszcze przed audytem – poinformował prezes spółki Rafał Milczarski.

Zysk z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów, sięgnąć ma od 180 do 200 mln zł. To o kilkadziesiąt milionów więcej niż zakładano. Ostatni zysk LOT zanotował w 2014 r.

Zdaniem Macieja Małeckiego, podsekretarza stanu w Kancelarii Premiera, tak dobre wyniki LOT-u świadczą o dobrym zrządzaniu państwową spółką.

Wyniki LOT-u potwierdzają, że pilnowanie kosztów w spółce, rozsądne otwieranie nowych połączeń, i zwykłe gospodarne zarządzanie majątkiem narodowym, przynoszą zyski dla Polaków. Rekordowy wynik LOT-u to zła wiadomość dla histerycznej opozycji w Sejmie. Wielu Polaków kolejny raz może zacząć zadawać sobie pytanie, dlaczego LOT kierowany przez wskazany przez Prawo i Sprawiedliwość może wypracowywać zyski? W poprzednich latach, kiedy tym zarządem kierowali managerowie z nadania Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, spółka ta pikowała w dół – podkreśla Maciej Małecki.

W ubiegłym roku z usług LOT-u skorzystało ponad 5,5 mln pasażerów. Spółka sfinalizowała też zakup 49 proc. udziałów spółki Regional Jet, należącej do estońskiego narodowego przewoźnika Nordica.

RIRM

drukuj