fot. PAP/Paweł Supernak

Rzecznik rządu: Premier wesprze Andrzeja Dudę w kampanii

Premier Mateusz Morawiecki wesprze w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudę – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Na pytanie TVP1, czy premier wesprze prezydenta w staraniach o reelekcję, Müller odpowiedział: „Zdecydowanie, oczywiście”.

„Panu premierowi się bardzo dobrze współpracuje z panem prezydentem Andrzejem Dudą, to pokazały działania dotyczące polityki bezpieczeństwa w ostatnich dniach, i gwarantem takiej synergii, spokoju w kraju na kolejne trzy i pół roku – tyle zostanie kadencji Sejmu po wyborach prezydenckich – jest to, że prezydentem będzie Andrzej Duda” – powiedział.

Odnosząc się do możliwego wniosku Komisji Europejskiej do TSUE o zawieszenie działania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, Piotr Müller zaznaczył, że „Komisja Europejska oczywiście może składać wnioski do Trybunału Sprawiedliwości UE, ale później jest cała procedura, w której się przedstawia argumenty”.

„Po drugie ten obszar (wymiaru sprawiedliwości) nie jest objęty regulacjami prawa unijnego” – dodał.

W czwartek Parlament Europejski ma przyjąć rezolucję wzywającą Komisję Europejską do wystąpienia o specjalne środki, tak by TSUE w praktyce zawiesił działanie nowej Izby Dyscyplinarnej SN. W poniedziałek KE oświadczyła, że dialog z polskim rządem ws. praworządności trwa. Zarazem wskazała, że w razie potrzeby może „rozważyć wszystkie możliwe opcje, by zagwarantować poszanowanie dla niezależności systemu sądowniczego w Polsce”. Sytuacja praworządności m.in. w Polsce może być omawiana na wtorkowym posiedzeniu Komisji Europejskiej – dowiedziała się PAP ze źródeł unijnych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl