fot. twitter/episkopatnews

Amerykańscy i kanadyjscy księża biskupi w obliczu pandemii powierzą swoje narody Maryi

Amerykańscy i kanadyjscy księża biskupi w obliczu pandemii koronawirusa powierzą w piątek swoje narody Maryi – Matce Kościoła. Z inicjatywą wyszła kanadyjska konferencja biskupów katolickich. Niedawno przewodniczący Konferencji Biskupów USA ks. abp Jose Gomez przekazał, że dołączą do niej także amerykańcy biskupi.

Będzie to okazja do gorliwej modlitwy Kościoła w intencjach o nieustanną opiekę Maryi dla wszystkich, których dotyka dramat pandemii.

Ks. Rafał Dyguła SChr, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Los Angeles oraz kapelan Polaków tej archidiecezji, wskazuje, że tegoroczna konsekracja odnawia wcześniejsze akty zawierzenia Maryi w Ameryce Północnej.

– Już w 1792 r. pierwszy biskup na tym kontynencie ks. bp Jean Carol poświęcił naród amerykański Maryi Niepokalanej. Później w 1846 r. biskupi amerykańscy jednogłośnie wybrali i ogłosili Maryję Niepokalanie Poczętą jako patronkę swojego narodu. W następnym stuleciu, a dokładnie w 1959 r.,  ks. kard. Patrick O’Boyle  z Waszyngtonu ponownie poświęcił Stany Zjednoczone Ameryki Niepokalanemu Sercu Maryi – podkreśla ks. Rafał Dyguła SChr.

Ks. abp Jose Gomez poprowadzi modlitwę z aktem ponowienia konsekracji w godzinie miłosierdzia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl